Re: Re: Bohunický ovar

Jarda - Vícenice | 10.11.2010

Podívej se do hrdla sacího víka upravené mašiny, tak jak jsem to udělal já v Bohunicích, a do sacího hrdla neupravené mašiny. Až to uděláš, tak mi napiš čeho sis všiml. Pravdou je to, že nevím jestli už také nesáhli na úpravu motoru, zvětšením objemu. To opravdu je nezjistitelné. Sání, zakopání kádě nic neřeší, protože v Ocmanicích všichni sáli a nasáli, i ti s upravenou osmou. Pokud se zvětší objem válce může nastat situace, kdy válec bude dodávat takové množství nespálených plynů do vývěvy při sání, že toto množství neprojde tryskou vývěvy a motor se bude dusit. Proto například u dvanáctek s větším objemem válců jak 1600 cm3 jsou vývěvy nefunkční - vykuchané, protože by si ji udusil. Není pravda, jak uvádíš, že když je mašina upravená tak nesaje. Úprava se může týkat pouze čerpadla. Jak jsem doporučil, podívej se do hrdla sacího víka upravené mašiny. Je to viditelná úprava. Těším se na další dizkuzi o regulérnosti soutěžě s upravenými mašinami. Ve Vícenicích pořádáme závody v dvanáctkách a na příští ročník chystáme uprávu pravidel tak, aby to bylo zajimavé i pro sbory, které nemají upravené mašiny. A těch sborů je hodně. A o tom je ta hasičina. Zdar

Přidat nový příspěvek